Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

 Do mostu na Kaczawie chodnikiem – rusza długo zapowiadana inwestycja

Do mostu na Kaczawie chodnikiem – rusza długo zapowiadana inwestycja

ZŁOTORYJA. Po majówce zacznie się budowa zupełnie nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wzdłuż ul. Legnickiej. Miasto podpisało dziś kontrakt z wykonawcą, który gruntownie wyremontuje także ponad pół kilometra jezdni na wylocie ze Złotoryi w kierunku Legnicy. Inwestycja jest warta blisko 4 mln zł.

Stworzeniem nowej infrastruktury komunikacyjnej w tej części miasta zajmie się Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane, które złożyło złotoryjskiemu ratuszowi najkorzystniejszą ofertę przetargową. Roboty budowlane będą kosztowały 3 mln 844 tys. 401 zł – zgodnie z umową, którą w poniedziałek w ratuszu podpisali burmistrz Paweł Kulig, skarbniczka Agnieszka Pogońska i Mateusz Chamski z PTB.

Przystanki kolejowe na terenie Gminy Pielgrzymka – jest decyzja Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Przystanki kolejowe na terenie Gminy Pielgrzymka – jest decyzja Zarządu Województwa Dolnośląskiego

PIELGRZYMKA. Zarząd Województwa Dolnośląskiego odniósł się do apelu Rady Gminy Pielgrzymka w sprawie odtworzenia przystanków kolejowych w miejscowościach Czaple oraz Nowa Wieś Grodziska. Przekazane stanowisko stanowi efekt przeprowadzonej analizy, w której kluczowe znaczenie miały kwestie dostępności oraz realnego zapotrzebowania na usługi transportowe.

Pociągiem na strzelnicę? Jest petycja – można podpisać

Pociągiem na strzelnicę? Jest petycja – można podpisać

ZŁOTORYJA. Coraz więcej osób ma odwiedzać nowoczesną strzelnicę w Złotoryi, a wraz z rosnącą popularnością obiektu pojawia się potrzeba lepszego dojazdu. W internecie ruszyła petycja, której autorzy chcą, by w pobliżu powstał przystanek kolejowy na żądanie.

Są pieniądze dla Złotoryi na remont Kolejowej!

Są pieniądze dla Złotoryi na remont Kolejowej!

ZŁOTORYJA. Droga koło starego młyna doczeka się w tym roku nowej nawierzchni. Miasto otrzymało od wojewody dolnośląskiego dofinansowanie do remontu ulicy w kwocie ponad 750 tys. zł. Środki zewnętrzne dla Złotoryi mogą być jednak jeszcze większe, ponieważ o wsparcie przy odbudowie wodociągu na tym odcinku stara się również Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne.

Brak galerii handlowej i komunikacji? Zły stan dróg? To już nie w Złotoryi

Brak galerii handlowej i komunikacji? Zły stan dróg? To już nie w Złotoryi

ZŁOTORYJA. Złotoryjanie mniej krytycznie niż 5 lat temu podeszli do problemów miasta podczas wczorajszych warsztatów strategicznych. Część słabych stron wskazywanych jeszcze w 2020 r. straciła ich zdaniem na aktualności. To nie znaczy oczywiście, że Złotoryja stała się „krainą mlekiem i miodem płynącą”. Dziś uczestnicy warsztatów będą się starali zweryfikować cele i zadania strategiczne na najbliższą dekadę.

Strategia to najważniejszy dokument dla miasta, bowiem wyznacza kierunki rozwoju społecznego i gospodarczego na nadchodzące lata.

Większa sprzedaż dzięki sztucznej inteligencji? Opowiedzą o tym w hotelu

Większa sprzedaż dzięki sztucznej inteligencji? Opowiedzą o tym w hotelu

ZŁOTORYJA. Chcesz wzmocnić swoją pozycję na rynku? Może w tym pomóc Złotoryjskie Spotkanie Biznesu, które Urząd Miejski w Złotoryi organizuje 28 kwietnia we współpracy z Partnerskimi Klubami Biznesu w hotelu Gold. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się też wcześniej zapisywać.

Wielkie pieniądze zakopane w ziemi – tak spółka dąży do zmniejszenia strat

Wielkie pieniądze zakopane w ziemi – tak spółka dąży do zmniejszenia strat

ZŁOTORYJA. Miliony złotych zainwestuje w tym roku Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w złotoryjskie wodociągi. Największa z inwestycji już ruszyła – w Jerzmanicach-Zdroju przebudowywana jest sieć tranzytowa. Będą jednak kolejne, bo miejska spółka chce wydatnie ograniczyć liczbę awarii i straty na wodzie. Spółka pozyskała korzystną pożyczkę, z której sfinansuje prace modernizacyjne. Gdzie jeszcze możemy się spodziewać nowych rurociągów?

Złota Arena w pełnej krasie. Chrzest w maju

Złota Arena w pełnej krasie. Chrzest w maju

ZŁOTORYJA. Złotoryjski ratusz zakończył drugi etap projektu, który pozwolił zagospodarować teren przy zalewie pod kątem zawodów w płukaniu złota oraz wydarzeń sportowych i kulturalnych. Obiekt będzie przetestowany jeszcze przed wakacjami, a latem ma się stać centrum rozrywki w Złotoryi.

Wojewoda ma "oko" na Zagrodno. Zwłaszcza na inwestycje

Wojewoda ma "oko" na Zagrodno. Zwłaszcza na inwestycje

ZAGRODNO. Ważna wizyta Wojewody Dolnośląskiego w gminie Zagrodno . Gminę odwiedził Wojewoda Dolnośląski Artur JURKOWSKI, były wójt podgłogowskiej gminy Pęcław, która jak mało kto w Urzędzie Wojewódzkim troszczy się o gminy b. województwa legnickiego. -. Było to ważne spotkanie, podczas którego omówiono kluczowe kwestie związane z rozwojem lokalnym, planowanymi inwestycjami oraz kierunkami dalszych działań naszego samorządu - potwierdził Piotr JANCZYSZYN, wójt gminy Zagrodno.

Rewolucja wodno-kanalizacyjna w gminie Pielgrzymka

Rewolucja wodno-kanalizacyjna w gminie Pielgrzymka

PIELGRZYMKA. - Modernizacja i rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej to jeden z kluczowych kroków w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców oraz ochrony środowiska. Realizowany projekt obejmuje rozwój infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej, co pozwoli na zwiększenie liczby przyłączy oraz usprawnienie dostępu do podstawowych usług komunalnych - mówi Tomasz SYBIS, wójt gminy Pielgrzymka.

Złotoryjskie podziemia w doborowym gronie. Zapowiada się najazd turystów

Złotoryjskie podziemia w doborowym gronie. Zapowiada się najazd turystów

ZŁOTORYJA. Złotoryja znalazła się na trasie Szlaku Tajemniczych Podziemi – sztandarowego projektu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Wszyscy turyści, którzy chcą zdobyć certyfikat Zdobywcy Szlaku, będą teraz musieli zajrzeć do Kopalni Złota Aurelia, by przybić okolicznościową pieczątkę. To powinno przyciągnąć do obiektu wykutego w Górze św. Mikołaja jeszcze więcej odwiedzających.

Piąta edycja konkursu Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi wystartowała 1 kwietnia, natomiast w minionym tygodniu odbyła się oficjalna inauguracja projektu w Kopalni św. Jana w Krobicy. Udział w niej wzięli przedstawiciele złotoryjskiego samorządu.

Szukają do pracy w oczyszczalni

Szukają do pracy w oczyszczalni

ZŁOTORYJA. Osobę, która zajmie się nadzorem nad przebiegiem procesów technologicznych w oczyszczalni ścieków zatrudni Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi.

Gmina Pielgrzymka z dotacją na rozwój infrastruktury rowerowej

Gmina Pielgrzymka z dotacją na rozwój infrastruktury rowerowej

PIELGRZYMKA. Wójt Gminy Pielgrzymka odebrał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego promesę na realizację ważnej inwestycji infrastrukturalnej. Zadanie pod nazwą „Przebudowa kładki nad rzeką Skorą w ciągu Cyklostrady Rowerowej – dostosowanie do funkcji pieszo-rowerowej” uzyskało najwyższą ocenę i zajęło 1. miejsce na liście rankingowej w ramach konkursu „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2026”. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 155 520 zł, co umożliwi realizację kluczowego odcinka infrastruktury rowerowej w regionie.

Są pieniądze na ogrodzenie stadionu

Są pieniądze na ogrodzenie stadionu

ZŁOTORYJA. Pojawiły się dodatkowe środki finansowe na naprawę złotoryjskiego stadionu po powodzi. Ratusz z dwóch źródeł pozyskał już ponad 800 tys. zł. Jest szansa, że jeszcze latem tego roku obiekt zostanie przywrócony do ładu.

Nowy gabinet chirurgii onkologicznej w szpitalu w Złotoryi

Nowy gabinet chirurgii onkologicznej w szpitalu w Złotoryi

ZŁOTORYJA. Od stycznia w Szpital Powiatowy w Złotoryi działa nowy gabinet poradni chirurgicznej. To kolejny etap rozwoju placówki, która systematycznie poszerza zakres świadczonych usług medycznych. Nowy gabinet koncentruje się na świadczeniach z zakresu chirurgii onkologicznej. Pacjenci mogą skorzystać m.in. z badań ultrasonograficznych piersi, a w razie wskazań – również z biopsji.

Jadwisin przed wizją odcięcia od A4

Jadwisin przed wizją odcięcia od A4

ZAGRODNO. Nowe drogi i autostrady często kojarzą się z rozwojem, lepszym dostępem i większymi możliwościami dla mieszkańców. Jednak każda taka inwestycja może też budzić obawy, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Tak jest w przypadku Jadwisina w gminie Zagrodno, gdzie planowane zmiany związane z autostradą A4 wywołały niepokój mieszkańców.

Stoją puste, ale dostaną je mieszkańcy – „reanimację” przejdzie więcej pustostanów

Stoją puste, ale dostaną je mieszkańcy – „reanimację” przejdzie więcej pustostanów

ZŁOTORYJA. Dobra wiadomość dla rodzin czekających na mieszkanie z urzędu miasta: do życia wróci więcej pustostanów niż jeszcze niedawno pisaliśmy! Złotoryja otrzymała prawie 1,2 mln złotych na remont kolejnych 20 lokali. Te środki to jeden ze zwiastunów boomu mieszkaniowego, jaki szykuje się w najbliższych latach w najstarszym mieście w Polsce. Ratusz pozyskał w ostatnich tygodniach prawie 20 milionów złotych, które pozwolą wybudować i wyremontować ponad setkę mieszkań komunalnych i czynszowych.

Uodpornią złotoryjską wodę na cyberataki

Uodpornią złotoryjską wodę na cyberataki

ZŁOTORYJA. Blisko 1,25 mln złotych zainwestuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w zabezpieczenie swoich sieci przed atakami cyberprzestępców. Pieniądze pochodzą z funduszy Unii Europejskiej. – Woda nadal będzie płynąć z kranu, ale teraz z dodatkową, cyfrową tarczą ochronną – podkreślają pracownicy spółki.

 11 milionów za centrum przesiadkowe przy dworcu to za mało – ratusz unieważnia przetarg

11 milionów za centrum przesiadkowe przy dworcu to za mało – ratusz unieważnia przetarg

ZŁOTORYJA.  Przetarg ani na krok nie przybliżył nas do budowy centrum przesiadkowego przy dworcu PKP – jedyna oferta przekraczała możliwości finansowe miasta, i to sporo. Pod znakiem zapytania stoi też szybkie rozpoczęcie robót na ul. Marii Konopnickiej, choć w tym przypadku ratusz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Sypnęło rekordem pod śmietnikami

Sypnęło rekordem pod śmietnikami

ZŁOTORYJA. Tak dużej góry odpadów podczas zbiórek organizowanych przez Urząd Miejski w Złotoryi jeszcze nie było. Na PSZOK trafiło ponad 26 ton starych gratów i tekstyliów. Ale nie tylko.

Remont obiecany, decyzji brak? Kolejowa nadal w zawieszeniu

Remont obiecany, decyzji brak? Kolejowa nadal w zawieszeniu

ZŁOTORYJA. Miał być remont, były zapowiedzi i konkretne plany, ale mieszkańcy wciąż czekają na rozwój wydarzeń. Sprawa ulicy Kolejowej przy starym młynie w Złotoryi wraca po roku, budząc pytania o to, czy inwestycja wreszcie ruszy i kiedy można spodziewać się pierwszych prac.

Powiązane wpisy