ŚCINAWA. W piątkowe wczesne popołudnie, 26 czerwca, mieszkańcy Ścinawy doczekali się wydarzenia, które dziś stało się faktem. Po kompleksowej przebudowie oficjalnie otwarto Miejski Basen Wodnik. Już od pierwszych minut, po przecięciu wstęgi, obiekt wypełnił się amatorami letniego wypoczynku, a sprzyjająca upalna pogoda sprawiła, że inauguracja sezonu okazała się prawdziwym sukcesem. Basen Wodnik w Ścinawie przeszedł gruntowną modernizację, która całkowicie odmieniła jego wygląd i standard. Inwestycja kosztowała około 18,5 mln zł, z czego zdecydowaną większość środków – 17 mln zł – gmina pozyskała z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. – To inwestycja, na którą czekali mieszkańcy. Dziś oddajemy do użytku nowoczesny obiekt, który będzie służył całym rodzinom i stanie się ważnym miejscem rekreacji, nie tylko dla mieszkańców Ścinawy, ale także okolicznych gmin - mówi Krystian KOSZTYŁA, burmistrz miasta i gminy Ścinawa.
Wśród osób, które przyczyniły się do realizacji inwestycji, wymieniany jest poseł Krzysztof Kubów. Władze gminy podkreślały jego zaangażowanie w starania o pozyskanie środków z Rządowego Funduszu Polski Ład, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie kompleksowej modernizacji kąpieliska.- Gdy w 2022 roku ogłoszono przyznanie ponad 10,5 mln zł z programu „Polski Ład” na pierwszy etap modernizacji kąpieliska byłem szefem Gabinetu Politycznego premiera Mateusza Morawieckiego i wspierałem działania, aby na realizację tej inwestycji Ścinawa otrzymała pieniądze z Polskiego Ładu. Oglądając dzisiaj finalny efekt tych prac jestem usatysfakcjonowany, że dzięki Polskiemu Ładowi Ścinawa zyskała taki kompleks wodny bez uszczerbku dla finansów gminy - mówił poseł Krzysztof KUBÓW.
