LUBIN. Szóste z rzędu mistrzostwo Polski, siódme w historii klubu, a do tego kolejna potrójna korona drugi rok z rzędu. KGHM Zagłębie Lubin po raz kolejny udowodniło swoją dominację na krajowych parkietach. O wymagającym sezonie, rywalizacji z PGE MKS FunFloor Lublin, problemach kadrowych, oraz wartości kolejnych trofeów rozmawiamy z trenerką mistrzyń Polski, Bożeną Karkut.
ŚCINAWA. Odra Ścinawa nie zwalnia tempa po wywalczeniu awansu do IV ligi. Klub potwierdził pozyskanie Karola Fryzowicza – jednego z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy związanych z zagłębiem miedziowym. Doświadczony defensor ma wnieść do zespołu nie tylko wysokie umiejętności sportowe, ale również ogromne doświadczenie zdobywane przez lata na szczeblu centralnym.
LUBIN. Departament Logistyki Rozgrywek opublikował ramowy terminarz nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Miedziowi zainaugurują tegoroczne rozgrywki domowym meczem z Piastem Gliwice.
LUBIN. Sportowe emocje, spotkania z piłkarskimi legendami, koncerty, konkursy i atrakcje dla całych rodzin – tak zapowiada się wyjątkowe wydarzenie przygotowane z okazji 80-lecia Zagłębia Lubin. W sobotę, 13 czerwca, na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin odbędzie się festyn rodzinny połączony z turniejem kibiców Zagłębia Lubin i zaprzyjaźnionych drużyn z Gdyni, Bytomia, Opola, Bydgoszczy.
LUBIN. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczną przygotowania do sezonu 2026/2027 17 czerwca. Przed startem nowych rozgrywek podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego rozegrają sześć meczów sparingowych.
LUBIN. Iskra Księginice zostaje w IV lidze! W decydującym o utrzymaniu spotkaniu z Łużycami Lubań zespół z Księginic wygrał 2:0 i zapewnił sobie ligowy byt. Po meczu z trenerem Robertem Gajewskim rozmawiał portal e-legnickie.pl. Szkoleniowiec opowiedział o trudnych momentach rundy wiosennej, przełamaniu kryzysu, roli liderów i planach na kolejny sezon.
LUBIN. Za nami koniec 4-ligowych zmagań. Dwa zagrożone zespoły spotkały się w Lubinie, gdzie Iskra podejmowała Łużyce Lubań. Goście lepiej weszli w mecz, ale na początku zmarnowali karnego (świetna obrona Bartosza Kłosowskiego), a później bardziej konkretni byli gospodarze, którzy po wyrównanym meczu wygrali 2:0 po celnych trafieniach: Wojciecha Konefała oraz Adama Mazurowskiego.
To oznaczało utrzymanie Iskry i spadek drużyny z Lubania.
LUBIN. Za nami dwa dni pełne piłkarskich emocji, sportowej rywalizacji i niezapomnianych momentów. W dniach 30–31 maja odbyła się XI edycja KGHM Cup U-10, jednego z najwięszych i najciekawszych turniejów piłki nożnej dziecięcej w regionie. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły 24 drużyny z Polski oraz zagranicy, które przez cały weekend rywalizowały o końcowy triumf.
LUBIN. Zagłębie Lubin rozpoczęło letnie porządki kadrowe przed sezonem 2026/2027. Klub potwierdził, że wraz z końcem czerwca wygasną kontrakty dwóch zawodników – Sebastian Kowalczyk oraz Rafał Gikiewicz – i nie zostaną one przedłużone. Wypożyczenie młodego golkipera Michała Matysa do Stali Mielec zostało skrócone po to aby zawodnika wypożyczyć do...Resovii Rzeszów. Przedłużóno kontrakty z Michałem Nalepąm Matueszem Dziewiatowskiem i Sewerynem Markiem Ważą się natomiast losy Jasmina Buricia i co najmniej 4 zawodników z wiosennej kadry Miedziowych.
LUBIN. Nowym piłkarzem zespołu KGHM Zagłębia Lubin został Zlatan Alomerović. 34-letni bramkarz podpisał z Miedziowymi dwuletni kontrakt.
LUBIN. W najbliższy piątek, 29 maja 2026 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Składowej 1 w Lubinie odbędzie się XII Regionalny Turniej Bocci „Sport dla Każdego”, organizowany przez Stowarzyszenie „A Tacy Sami” działające przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Lubinie. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczną się o godzinie 9:00 i potrwają do 15:00.
LUBIN. Tysiące kibiców, spragnionych wielkich sportowych emocji i marzących o siódmym mistrzostwie Polski dla KGHM MKS Zagłębie Lubin, tworzyły atmosferę godną najważniejszych wydarzeń sezonu. Finałowe starcie zgromadziło aż 3700 fanów, ustanawiając nowy rekord frekwencji ORLEN Superligi Kobiet i potwierdzając, że kobieca piłka ręczna w Lubinie budzi ogromne emocje.
LUBIN. W poniedziałek w Warszawie odbyła się Gala Ekstraklasy, podsumowująca zakończony w sobotę sezon 2025/26. Najlepszym piłkarzem minionych rozgrywek został Bartosz Nowak z GKS-u Katowice, który otrzymał również nagrodę dla pomocnika sezonu. Wśród wyróżnionych z Lecha Poznań, czyli mistrza Polski, są obrońca Wojciech Mońka i trener Niels Frederiksen, który otrzymał nagrodę drugi rok z rzędu. Wspaniała wiadomość dla kibiów KGHM Zagłebie Lubin: Najlepszym Młodzieżowcem sezonu 2025/26 uznano Marcela REGUŁE z Miedziowych.
BIAŁYSTOK/LUBIN. KGHM Zagłębie Lubin przegrało w Białymstoku z Jagiellonią 0:1 i ostatecznie nie zagra w europejskich pucharach zajmując 7.miejsce w ligowej tabeli. W Europie pojawi się "Jaga" zajmując miejsce 3. - Gratulacje dla gospodarzy za zwycięstwo i brązowy medal. My mieliśmy swój cel, by tu wygrać, bo mieliśmy jeszcze nadzieję na coś fantastycznego. Nie wiem, czy zagraliśmy kiedyś lepszą drugą połowę w tym sezonie. Tworzyliśmy sytuacje, z których powinniśmy zdobyć gola. Według statystyk mieliśmy bodajże 25 kontaktów z piłką w polu karnym rywala, gdzie Jagiellonia miała ich 8. Szkoda, że nie udało się strzelić bramki, bo ten mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej. W pierwszej połowie mieliśmy za cel, żeby nie stracić gola. Tak naprawdę sprezentowaliśmy rywalom ten rzut karny, mogliśmy wystrzec się pojedynczych błędów. Były momenty, gdzie gotowało się pod bramką gospodarzy i szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Ratowaliśmy ten mecz zmianami i to właśnie jeden ze zmienników wywalczył rzut karny. Musimy żyć dalej, bo był to dla nas bardzo ciężki sezon. Szacunek dla całej drużyny, że jeszcze w ostatniej kolejce mieliśmy szansę grać o zaszczytne cele - podsumował osytatni mecz sezonu Leszek OJRZYŃSKI, trener Miedziowych.
GMINA LUBIN. Iskra Księginice nie poddaje się walcząc o uniknięcie degradacji do klasy okręgowej. Podopieczni Roberta GAJEWSKIEGO w upalne wczesne sobotnie popołudnie na boisku w Szklarach Górnych (trwa modernizacja stadionu w Księginicach) po emocjonującym meczu pokonali czołowy team 4 ligi Górnika Złotoryja 5:3 (0:1) i nadal pozostają w grze o uniknięcie degradacji...
LUBIN. KGHM MKS Zagłębie Lubin po raz szósty z rzędu obroniło tytuł mistrza Polski, a tegoroczna rywalizacja z odwiecznym rywalem – PGE MKS-em El-Volt Lublin, toczyła się do ostatniej serii ORLEN Superligi Kobiet! W piątkowym meczu Miedziowe pokonały lublinianki 29:26 ! To dwudziesty pierwszy medal dla klubu wywalczony pod wodzą trenerki Bożeny Karkut!
GMINA LUBIN. Trzy kolejki pozostały do końca sezonu 2025/2026 w IV lidze dolnośląskiej. Wśród klubów walczących o utrzymanie znajduje się jeden reprezentant Podokręgu Legnica – Iskra Księginice. O jej walce o pozostanie na tym szczeblu oraz o funkcjonowaniu klubu porozmawialiśmy z prezesem Przemysławem Jankowskim.
GMINA LUBIN. Już w najbliższy piątek, 22 maja, u naszych sąsiadów w Karczowiskach odbędzie się kolejna odsłona Dolnośląskiej Olimpiady Sportowej im. Tadeusza Kielana. Areną zmagań będą obiekty kompleksu rekreacyjnego przy ul. Grabowej, gdzie reprezentacje poszczególnych gmin zmierzą się w turnieju łuczniczym.
LUBIN. O kulisach pucharowego sukcesu, atmosferze w drużynie przed starciem z PGE MKS FunFloor Lublin, nominacji do tytułu obrończyni sezonu oraz o ważnym zwycięstwie nad Piotrcovią opowiada obrotowa KGHM MKS Zagłębiu Lubin, Joanna Drabik.
LUBIN. Pogoń Szczecin wygrała 1:0 z Zagłębiem Lubin w wyjazdowym meczu 33. kolejki ligowej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Hussein Ali. Tym samym Portowcy ostatecznie zażegnali widmo spadku z PKO BP Ekstraklasy. Z kolei Miedziowi nie wygrali ostatnich trzech domowych meczów. - Pogoń dominowała w całym meczu i cały czas byli przy piłce. Myślę, że my dzisiaj nie byliśmy groźni i jak popatrzymy na cały mecz, to Pogoń zasłużyła na wygraną tutaj dzisiaj w Lubinie. Brakowało nam konkretów z przodu - podsumował pojedynek Jasmin BURIĆ, golkiper Zagłębia.
Przed pierwszym gwizdkiem kibice uczcili pamięć zmarłego przed kilkoma dniami legendarnego zawodnika Zagłębia, Rudolfa Koniecznego. Przez pierwszy kwadrans, fani na Przodku nie prowadzili dopingu oddając cześć tragicznie zmarłemu kibicowi Miedziowych.
LUBIN. W piątkowy wieczór podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy podejmą Pogoń Szczecin. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego spotkania. Będzie to mecz nr 60 w historii ligowych starć Portowców i Miedziowych. Pogoń w historii wygrała 20 meczów o punkty z Zagłębiem, 22 spotkania z "Miedziowymi" zremisowała a 17 starć zakończyło się sukcesem KGHM Zagłębie. Bilans bramkowy: 77 - 68 dla Miedziowych. O co ten mecz? Miedziowu potrzebują wygranej i tylko wygranej aby zacować wielką szansę na powrót na europejskie stadiony. Z kolei Portowcy potrzebują 1 punktu aby formalnie zapewnić sobie utrzymanie w ekstraklasie bez względy na wynik ostatniego ich meczu z Katowicami.
