ZŁOTORYJA. Miał być remont, były zapowiedzi i konkretne plany, ale mieszkańcy wciąż czekają na rozwój wydarzeń. Sprawa ulicy Kolejowej przy starym młynie w Złotoryi wraca po roku, budząc pytania o to, czy inwestycja wreszcie ruszy i kiedy można spodziewać się pierwszych prac.
PIELGRZYMKA. Gmina Pielgrzymka pozyskała dofinansowanie na realizację drugiego etapu przebudowy drogi gminnej w Czaplach. To kontynuacja ubiegłorocznej inwestycji obejmującej przebudowę głównej drogi przebiegającej przez miejscowość Czaple.
ZAGRODNO. Piotr JANCZYSZYN, wójt gminy Zagrodno podpisał umowę na modernizację świetlic Modlikowicach i Zagrodnie. To inwestycja warta blisko 1,7 mln zł, z czego ponad 960 tys. Zł pochodzi z funduszy europejskich. Już niedługo będzie komfortowo, nowocześnie, ekologicznie i taniej w utrzymaniu. -Z efektów skorzystają mieszkańcy, organizacje społeczne, koła gospodyń, strażacy i lokalne grupy. Świetlice mają być miejscem jeszcze bardziej otwartym, wygodnym i gotowym na nowe inicjatywy - mówi wójt Piotr JANCZYSZYN.
ZŁOTORYJA. Droga do szkoły, czy tez przedszkola, powinna być spokojna i bezpieczna. Dla wielu mieszkańców Złotoryi to jednak wciąż wyzwanie. Szczególnie dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Terapeutycznego „Dobry Start”, którzy każdego dnia pokonują trasę wymagającą uwagi i ostrożności.
PIELGRZYMKA. Wójt Gminy Pielgrzymka ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Pielgrzymce - ds. zamówień publicznych i remontów zabytków. Czasu do namysłu zbt wiele nie ma bo dokumenty w Urzędzie Gminy trzeba składać do 30 marca br.
ZŁOTORYJA. W Złotoryi rośnie zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Wraz z nadejściem cieplejszych dni mieszkańcy, szczególnie młodsi i aktywni fizycznie, z niecierpliwością czekają na dokończenie inwestycji, która ma im zapewnić moc wrażeń.
ZŁOTORYJA. Ponad 7 milionów złotych otrzymała Złotoryja jako pomoc w budowie mieszkań czynszowych. To środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, które pozwolą na postawienie dwóch budynków na starówce: przy Mickiewicza 4 i Basztowej 4. Powstanie w nich blisko 60 lokali mieszkalnych na wynajem. W tej drugiej lokalizacji rozpoczęło się dziś palowanie terenu pod fundamenty kamienicy, która uzupełni historyczną zabudowę tego reprezentacyjnego traktu najstarszego miasta w Polsce.
ZŁOTORYJA. Kolejne oferty pracy RPK w Złotoryi czekają na zainteresowanych. Kogo złotoryjska, dynamicznie rozwijająca się firma szuka do pracy?
ZŁOTORYJA. 25 marca w Domu Spotkań i Integracji Społecznej w Złotoryi odbędą się Wiosenne Targi Pracy. Organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi edukacyjno-zawodowe wydarzenie połączy kilka ważnych obszarów: zatrudnienie, edukację, doradztwo zawodowe i świadome planowanie przyszłości.
Patronat honorowy nad targami objął starosta powiatu złotoryjskiego Rafał Miara.
POWIAT ZŁOTORYJSKI. Władze Powiatu Złotoryjskiego podpisały umowę na realizację inwestycji drogowej, która znacząco poprawi stan lokalnej infrastruktury. Dokument podpisali: starosta Rafał Miara, wicestarostą Beata Gralak w towarzystwie Pawła Kisowskiego, burmistrza Świerzawy. To formalnie rozpoczyna przygotowania do rozpoczęcia prac remontowych.
ZAGRODNO. Gmina Zagrodno wzbogaciła się o nowy pojazd przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Do dyspozycji mieszkańców oddano samochód marki Renault Trafic, który będzie wykorzystywany do transportu osób wymagających wsparcia w codziennym przemieszczaniu się. – To także większy komfort i bezpieczeństwo podróży dla mieszkańców gminy wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Cieszę się z tej inwestycji z kilku powodów. Udało nam się pozyskać dofinansowanie na ten cel z zewnętrznych źródeł w ponad 70 procentach, auto będzie służyło bezpośrednio potrzebującym tego mieszkańcom i poprawi jakość ich życia – mówi Piotr Janczyszyn Wójt Gminy Zagrodno.
ZŁOTORYJA. Nie dwa, a trzy zadania trafią w tym roku do realizacji w ramach złotoryjskiego budżetu obywatelskiego. Miasto przeznaczy na propozycje złotoryjan 100 tys. zł. Projekty będzie można zgłaszać już od najbliższego poniedziałku.
ZŁOTORYJA. O ponad 55 procent zmniejszy się zużycie energii w przedszkolu na ul. Górniczej i w żłobku miejskim. Miasto podpisało właśnie umowy o wartości blisko 4,5 mln złotych na modernizację cieplną obu placówek. Przy okazji tych inwestycji w obiekcie przy ul. Letniej powstanie ćwierć setki dodatkowych miejsc dla najmłodszych dzieci. Wszystko ma być gotowe na jesieni.
ZŁOTORYJA. Na wzgórzu ponad miastem, z dojazdem nową drogą i uzbrojeniem „za płotem” – takie działki pod budowę domu jednorodzinnego wystawił kilka dni temu na przetarg złotoryjski ratusz. Będzie je można kupić w kwietniu.
ZAGRODNO. W Modlikowicach rozpoczyna się długo oczekiwana inwestycja związana z budową sieci kanalizacyjnej. Od 11 marca w miejscowości obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu na odcinku objętym prowadzonymi pracami budowlanymi. Kierowcy oraz mieszkańcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz wyrozumiałość w związku z możliwymi utrudnieniami. Wartość robót budowlanych wynosi 5 350 782,65 zł brutto. Znaczną część środków stanowi dofinansowanie w wysokości 4 333 677,17 zł, które zostało przyznane w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Dzięki temu możliwa jest realizacja inwestycji o dużym znaczeniu dla całej miejscowości.
POWIAT ZŁOTORYJSKI. Samorząd województwa dolnośląskiego przyspiesza odbudowę regionalnych połączeń kolejowych. Podczas konferencji prasowej podpisano dziś dwie ważne umowy: na rozpoczęcie prac przygotowawczych na linii kolejowej nr 312 Nowy Kościół – Wojciechów oraz na rewitalizację linii nr 284 Lwówek Śląski – Jerzmanice-Zdrój. To kolejne kroki w programie odbudowy nieczynnych tras kolejowych, który ma przywrócić transport szynowy do miejsc od lat wykluczonych komunikacyjnie.
ZŁOTORYJA. Mieszkańcy Złotoryi z uwagą śledzą inwestycje realizowane w mieście. Szczególne zainteresowanie wzbudza budowa przy ulicy Basztowej 4, prowadzona przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „TBS” w Kamiennej Górze. W ostatnim czasie pojawiły się pytania dotyczące postępu prac oraz braku informacji ze strony ratusza o napotkanych trudnościach.
ZŁOTORYJA. Ponad 30 nowych mieszkań komunalnych powstanie w dawnym biurowcu KSSD przy ul. Tuwima 21. Złotoryja otrzymała na ich wybudowanie prawie 10 mln złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego. Ratusz zaproponuje lokale osobom z listy mieszkaniowej, które od lat oczekują na własne lokum. Ale nie tylko – mieszkania mają być też przeznaczone dla ludzi młodych, którzy wybiorą najstarsze miasto w Polsce jako miejsce do życia.
ZAGRODNO. Wójt Gminy Zagrodno Piotr Janczyszyn wraz z Wójtem Gminy Złotoryja spotkali się z Dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, aby omówić najważniejsze kwestie związane ze stanem dróg wojewódzkich przebiegających przez teren obu samorządów. Spotkanie miało na celu przede wszystkim wskazanie najpilniejszych potrzeb remontowych oraz omówienie bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej.
POWIAT ZŁOTORYJSKI. Powiat Złotoryjski ogłosił przetarg na realizację zadania pn. „Dostosowanie parteru oraz terenu wokół budynku Starostwa Powiatowego w Złotoryi osobom z niepełnosprawnością”. To ważna inwestycja, której celem jest zwiększenie dostępności budynku dla wszystkich mieszkańców powiatu.
ZŁOTORYJA. Bez dziur i wielkich kałuż po ulewach, z równymi chodnikami i doświetlonymi przejściami dla pieszych – tak ma wyglądać ulica Marii Konopnickiej za pół roku. Urząd Miejski w Złotoryi ogłosił przetarg na przebudowę drogi wylotowej ze starego miasta. To świetna wiadomość dla mieszkańców, którzy od wielu lat wskazują tę inwestycję jako priorytetową, ze względu na zły stan techniczny jezdni.
