Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Dominik Hładun wrócił do bramki Miedziowych

LUBIN. Po dwóch latach występów w Legii Warszawa do Zagłębia Lubin powrócił wychowanek, Dominik Hładun. Golkiper związał się z Miedziowymi trzyletnim kontraktem.

Dominik Hładun wrócił do bramki Miedziowych

Dominik Hładun pierwsze piłkarskie kroki stawiał w naszej Akademii. Lubinianin przeszedł w niej przez wszystkie etapy szkolenia, następnie występował w drużynie rezerw, aż w końcu został włączony do I zespołu KGHM Zagłębia Lubin. Na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce zadebiutował w wieku 22 lat, dokładnie 17 lutego 2018 roku podczas wyjazdowego starcia z Wisłą Płock.

Z czasem Hładi stał się numerem jeden między słupkami Miedziowych, co pozwoliło mu zgromadzić aż 114 występów w miedziano-biało-zielonych barwach, w których 28 razy zachował czyste konto. Przed startem sezonu 2022/2023 golkiper trafił do Legii Warszawa. Z Wojskowymi sięgnął po Puchar, a także Superpuchar Polski i strzegł dostępu do bramki stołecznego klubu w 21 pojedynkach.

Dziś 28-latek związał się z naszym Klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2027 roku.

- Po odejściu Sokratisa Dioudisa zabezpiecznie pozycji bramkarza było dla nas priorytetowym ruchem i cieszymy się, że Dominik dołączył do naszego zespołu. Jego wielkim atutem jest to, że zna nasze środowisko i jest wychowankiem Zagłębia. Jest to trasnfer wpisujący się w nasze DNA i filozofię Klubu. Cieszymy się bardzo z tego ruchu i mamy nadzieję, że Dominik z miejsca stanie się kluczową postacią drużyny. Hładi, witamy w domu i życzymy Ci powodzenia! - powiedział Dyrektor Sportowy, Piotr Burlikowski.

- Powrót do Zagłębia był dla mnie priorytetem, bo widziałem jak Klub się stara, aby mnie pozyskać. Znam chłopaków i wiem, że ta drużyna ma potencjał, więc możemy wiele namieszać w nadchodzącym sezonie. Odszedłem z Legii Warszawa, ponieważ interesowała mnie tylko regularna gra. Mam nadzieję, że w Zagłębiu będę ważnym ogniwem zespołu, które pomoże w osiąganiu jak najlepszych rezultatów, bo taki jest mój cel - mówi Dominik Hładun.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy