Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Zagłębia Lubin nowe otwarcie (FOTO)

LUBIN.  Na 24 godziny przed zgrupowaniem w Słowenii z dziennikarzami spotkali się: Paweł JEŻ, prezes KGHM Zagłębie Lubin, trener Waldemar FORNALIK i dyrektor( już nie pionu) sportowy Piotr BURLIKOWSKI.  Trzeba przyznać , że ostatnie dni i godziny w miedziowym klubie są bardzo, ale o bardzo intensywne . popisy polskiej reprezentacji na Euro trochę przesłoniły nie tylko naszym zdaniem szlagierowy transfer Miedziowych czyli zakontraktowanie Kajetana SZMYTA z poznańskiej Warty. Piłkarza chciała Jagiellonia i Raków a trafił do Lubina. - Mam nadzieję, że Szmyt nie przyszedł do nas tylko dlatego, że w Zagłębiu jest wygodnie. Jest na niego plan jak na Łakomego. - uśmiechnął się Piotr BURLIKOWSKI. - Dlaczego wybrał nas ? Przedstawiliśmy mu ścieżkę rozwoju i ją zaakceptował.

Zagłębia Lubin nowe otwarcie (FOTO)

To fakt bo w Białymstoku byłby dublerem Marczuka a w Rakowie Papszun pewnie tradycyjnie postawiłby na kogoś innego ostatecznie. W Lubinie Szmyt będzie nr 1 i jak dobrze pójdzie to wokół niego i Kurminowskiego Fornalik będzie budował zespół.

 Ale nowe rozdanie w Lubinie to nie tylko Kajetan SZMYT. Pojawił się Adam RADWAŃSKI z Niecieczy, kontrakty przedłużyli Burić, Woźniak i Makowski. No i najważniejsze: umowę o rok przedłużył trener Waldemar Fornalik. - Powiem , że jest bardzo szczęśliwy. Gdybym musiał się rozstać już teraz z Zagłębiem to miałbym poczucie, że nie dokończyłem swoje pracy - wyznał Waldemar FORNALIK.

Atutem Zagłębia w nowym otwarciu jest z pewnością nowy(stary)prezes Paweł JEŻ . Przyznał, że budżetowo KGHM Zagłębie mieści się w przedziale 6-10 polskiej ekstraklasy. Oczkiem w głowie pozostanie Akademia Piłkarska. Nie jest tajemnicą, że piłkarskie Zagłębie jak się wydaje po raz pierwszy od wielu lat ma wsparcie i to mocne zarządu KGHM Polska Miedź. Zarówno prezesa Andrzeja SZYDŁO ale i wiceprezesa Piotra STRYCZKA.  To ważne wsparcie w kontekście planów rozbudowy bazy sportowej( tzw. stadion górniczy i hala treningowa). Właściciel klubu pieniądze na inwestycję ma zabezpieczone. Problem w tym, ze chwilowo nie ma tych rządowych pieniędzy obiecanych przez Morawieckiego a potem przez ministra w tym rządzie równo szybko zabranych...  Sprawę odkręca Ministerstwo Sportu i Turystyki ale stanie się to nie prędzej niż w trzecim kwartale br....

- Mamy cele sportowe ale i te kibicowskie. Chcemy aby wraz z nadejściem nowego sezonu wypełniły się trybuny stadionu. A sierpniowy mecz z Lechem Poznań odbywałby się przy komplecie widowni - dodał prezes Paweł JEŻ.

Wróćmy do celów sportowych... Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin, poinformował o odsunięciu od zespołu powracających z wypożyczeń Jarosława Jacha, Tornike Gaprindaszwilego i Kacpra Bieszczada.

W tej sytuacji  kadra Zagłębia Lubin na obozie w Moravskich Toplicach na Słowenii wygląda następująco:

Bramkarze: Jasmin Burić, Sokrátis Dioúdis, Michał Matys.

Obrońcy: Mateusz Grzybek, Bartłomiej Kłudka, Aleks Ławniczak, Bartosz Kopacz, Arkadiusz Woźniak, Luís Mata, Igor Orlikowski, Michał Nalepa, Szymon Karasiński, Jakub Kolan.

Pomocnicy: Damian Dąbrowski, Mateusz Dziewiatowski, Tomasz Makowski, Marek Mróź, Filip Kocaba, Adam Radwański, Kacper Terlecki, Patryk Kusztal, Marcel Rogula, Kajetan Szmyt, Tomasz Pieńko, Mateusz Wdowiak.

Napastnicy: Wojciech Szafranek, Dawid Kurminowski.

Zgrupowanie potrwa do 6 lipca. Być może do tego czasu pojawi się jeszcze jeden zawodnik- napastnik.

- Trudno nie być optymistycznie nastawionym skoro w Zagłębiu Lubin w reprezentacjach Polski w rożnych kategoriach wiekowych gra aktualnie 17 piłkarzy naszego klubu - dodaje prezes Paweł JEŻ. - Na zgrupowanie do Słowenii jedzie aż 12 młodzieżowców, wychowanków Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie( Matys (BR), Orlikowski, Karasiński, Kolan, Kocaba, Dziewiatowski, Terlecki, Kusztal, Reguła, Szafranek, Kłudka i Pieńko.). Jestem przekonany, że jeżeli pod względem fizyczności dorównają doświadczonym zawodnikom to będą pojawiać się w meczach ekstraklasy... Mamy ambicje, ale nie określamy celu. Chcemy stabilności i większego akcentu na młodzież w nadchodzącym sezonie.

Czy sezon 2024/25 będzie sezonem miłych niespodzianek ze strony Zagłębia ?

Fot. ZJ

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy