Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Złotoryja będzie gospodarzem Mistrzostw Europy

ZŁOTORYJA. Złotoryja będzie gospodarzem mistrzostw Europy w płukaniu złota – tak zadecydowano w czeskich Zlatych Horach, gdzie trwają właśnie mistrzostwa świata. Złote miasto w walce o prawo do organizowania imprezy pokonało Szwedów. Europejski czempionat na Złotej Arenie odbędzie się już za 2 lata.

Złotoryja będzie gospodarzem Mistrzostw Europy

W Zlatych Horach, przy okazji mistrzostw świata, organizowany jest zjazd Światowej Federacji Płukaczy Złota. Jednym z punktów obrad był wybór miejsca, gdzie w 2026 r. odbędą się zawody rangi mistrzostw Europy. O prawo do nich ubiegało się Polskie Bractwo Kopaczy Złota oraz szwedzkie miasto Lannavaara. W tajnym głosowaniu, w którym oddano 56 głosów, aż 43 padły na Złotoryję.

Przypomnijmy, że do tej pory PBKZ urządzało 3-krotnie mistrzostwa świata – ostatnio w 2022 r. Mistrzostwa Europy odbędą się w Złotoryi po raz pierwszy.

To nie koniec dobrych wieści z Czech. Na zjeździe podjęto także decyzje personalne. W ich wyniku Jarosław Dudkiewicz z PBKZ, pełniący dotychczas funkcję wiceprezydenta Światowej Federacji Płukaczy Złota, został wybrany na kolejną kadencję.

W mistrzostwach globu w Zlatych Horach bierze udział ok. 530 zawodników z kilkunastu krajów świata. Wśród nich jest ponad 20-osobowa reprezentacja Polski, w składzie której startują również złotoryjanie.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy