Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Michał Wojtala nowym zawodnikiem Zagłębia

LUBIN. Nowym rozgrywającym Miedziowych został 23-letni Michał Wojtala, wyróżniający się gracz Ligi Centralnej w ubiegłym sezonie, który podpisał z naszym  klubem roczny kontrakt.

Michał Wojtala nowym zawodnikiem Zagłębia

Michał Wojtala urodził się 25 sierpnia 2001 roku. Swoją karierę rozpoczynał w SP 2 Świebodzin. Przez kolejne trzy lata reprezentował barwy klubów z innych miast województwa Lubuskiego, najpierw w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w Zielonej Górze. W czasach liceum przeniósł się na Dolny Śląsk, gdzie jego pierwszym klubem był MOS Wrocław. Podczas studiów przez 2,5 roku występował w ŚKPR-ze Świdnica, a pół roku spędził w Lidze Centralnej, przywdziewając barwy Śląska Wrocław. Od tego czasu pozostał na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce, dwa lata reprezentując barwy Siódemki Miedzi Legnica, stając się podstawowym i zarazem wyróżniającym się zawodnikiem w talii trenera Tomasza Górecznego. 

- Bardzo się cieszę że od przyszłego sezonu mogę reprezentować barwy MKS Zagłębia Lubin. To dla mnie bardzo duży krok do przodu, który wpłynie na mój dalszy rozwój. Wierzę że z drużyną zrealizujemy postawione cele i zbudujemy coś wartościowego. Jestem zmotywowany aby dać z siebie wszystko i podnosić swoje umiejętności. Dziękuję za zaufanie i nie mogę się doczekać pierwszych meczów w Miedziowej koszulce – mówi Michał Wojtala

W ubiegłym sezonie nowy zawodnik Zagłębia zdobył łącznie 98 bramek w 22 spotkaniach na poziomie Ligi Centralnej, będąc jednocześnie najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Legnicy w ofensywie.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy