Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Miedź wywiozła remis na inaugurację

Piłkarze Miedzi Legnica na inaugurację sezon w I. lidze zremisowali na wyjeździe z GKS-em Tychy 2:2 (1:0). Po pierwszej połowie legniczanie prowadzili po golu Benedik Mioca, natomiast w drugiej odsłonie dwukrotnie trafiali gospodarze, a Miedź raz. Dla ekipy Ireneusza Mamrota trafienie zaliczył jeszcze Florian Hartherz natomiast dla tyszan strzelali Rafał Makowski i Bartosz Śpiączka.

Miedź wywiozła remis na inaugurację

To nie był łatwy mecz dla Miedzi, bo gospodarze postawili ciężkie warunki. To oni w całym spotkaniu stworzyli nieco więcej okazji bramkowych, ale osatecznie był remis, który można uznać za zasłużony.

Jedyna bramka w pierwszej połowie wpadła dla Miedzi. W 36. min. po dośrodkowaniu Floriana Hartherza z lewej strony gola zdobył Benedik Mioc, który niepilnowany przez nikogo pokonał bramkarza gospodarza uderzeniem głową.

W pierwszej części gry doskonałą okazję miał Krzysztof Drzazga, ale zmarnował ją. Natomiast gospdarze również mieli swoje szanse, jednak dobrze spisywał się Jakub Wrąbel a raz sytuację uratował Nemanja Mijusković.

Po zmianie stron GKS mocno ruszył do ataku i naciskał na Miedź. W końcu przyniosło to efekt. W 57. min. Rafał Makowski wyrównał po podaniu od Wiktora Żytka. Piłka trafiła na prawą stronę pola karnego po ładnym podaniu pomiędzy obrońcami Miedzi.

Chociaż częściej atakowali tyszanie, to w końcu i Miedź miała swoje okazje, a w 85 minucie przyniosła ona efekt. Florian Hartherz po podaniu Kamila Antonika wbiegł w pole karne, minął dwóch graczy i uderzył w prawa stronę bramki. Zdobył gola, który wyprowadził legniczan na prowadzenie.

Radość legniczan nie trwała długo. W 89. minucie gospodarze wyrównali za sprawą uderzenia Bartosza Śpiączki. Z prawej strony pola karnego do środka piłkę dostał Śpiączka i mocnym uderzeniem z bliskiej odległości strzelił gola.

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Wynik nie jest zły, bo rywale nie byli gorsi od Miedzi.

GKS Tychy - Miedź Legnica 2:2 (0:1)

Bramki: Makowski 57, Śpiączka 89 - Mioć 35, Hertherz 85.

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).

Żółte kartki: Ertlthaler, Budnicki - Kwiecień, Drygas.

GKS: Łubik - Tecław (81. Połap), Nedić, Budnicki, Dijaković - Rumin (72. Dziuba), Makowski, Żytek (90. Bieroński), Erthaler (81. Szpakowski), Sanyang (81. Kubik) - Śpiączka.

Miedź: Wrąbel - Kostka, Mijusković, Kwiecień, Hartherz - Drygas, Kaczmarski (66. Lehaire), Mioć (88. Chuca)- Podgórski (83. Mansfeld), Bogacz (83. Szymoniak), Drzazga (66. Antonik).

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy