Wciąż czekają na zwycięstwo (FOTO)

CHEŁMIEC. W niedzielę w Chełmcu doszło do ważnego meczu dla układu dolnych rejonów tabeli legnickiej Klasy A grupy III. Miejscowy LKS, który plasuje się na trzynastej pozycji, podejmował zamykającego tabelę Rataja Paszowice. Było to jednocześnie spotkanie drużyn, które w rundzie wiosennej jeszcze nie wygrały. Po ostatnim gwizdku sędziego ich okres oczekiwania na pierwszą pełną pulę wydłużył się co najmniej o kolejny tydzień.

Pierwsza połowa nie była wielkim piłkarskim widowiskiem. Było sporo chaosu w grze, klarownych okazji jak na lekarstwo. Zebrani kibice nie oglądali przed przerwą bramek, ale drugie 45 minut wynagrodziło to oczekiwanie, a pojedynek brał rumieńców.
Elementem, który spędzał sen z powiek szkoleniowcowi Rataja Kazimierzowi Stańczakowi, z pewnością była skuteczność. W pierwszych czterech występach jego podopieczni tylko raz pokonali bramkarza rywali, ale w niedzielne południe w Chełmcu przerwali ten impas. Prowadzenie Ratajowi dał Wiktor Jaworski, który głową zamienił na gola dośrodkowanie z rzutu rożnego Marcelego Dojlido. Na 2:0 podwyższył Marceli Dojlido, które kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego w „okienko” zmusił do kapitulacji Adama Karabana.
Wydawało się, że paszowiczanie w końcu zakończą niechlubną serię spotkań bez wygranej, ale LKS podjął rękawicę. Trafienie kontaktował zanotował Piotr Wasilewski, który skutecznie wykonał rzut karny. Do remisu 2:2 doprowadził Damian Malina po indywidualnej akcji zakończonej strzałem z kilkunastu metrów. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Rataj mógł jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zamiast do siatki, jego zawodnicy trafili w słupek i poprzeczkę.
Rataj niezmiennie zamyka tabelę i jego położenie w kontekście walki o zachowanie ligowego bytu nie poprawia się. LKS nadal jest trzynasty, z zapasem ośmiu punktów nad strefą spadkową.
Klasa A:

LKS Chełmiec – Rataj Paszowice 2:2 (0:0)
Bramki: Piotr Wasilewski (rzut kary), Damian Malina – Wiktor Jaworski, Marceli Dojlido