Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Centralna Karczma Piwna KGHM (FOTO)

LUBIN. Spółka KGHM rozpoczęła oficjalne obchody z okazji Dnia Górnika, których zwieńczeniem była Centralna Karczma Piwna. Gospodarzem biesiady były Zakłady Górnicze Lubin obchodzące swoje 55-lecie.

Centralna Karczma Piwna KGHM (FOTO)

Wspólna biesiada kończy pierwszy dzień centralnych uroczystości z okazji Dnia Górnika.  Byłą najpierw uroczysta akademia, a po niej – nastąpił pochód Lisa Majora i tradycyjny ceremoniał skoku przez skórę. Wieczór wypełnił się już biesiadą. Centralną Karczmę Piwną zorganizowano w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Do stołów zasiadło blisko tysiąc gości. W imprezie brali też udział zaproszenie samorządowcy. Dostrzegliśmy wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdę, radnego Sejmiku Piotra Karwana, burmistrza Polkowic Łukasza Puźniekciego, wójtów: gminy Rudna Adriana Wołkowskiego, Gaworzyc Jacka Szwagrzyka czy Grębocic Romana Jabłońskiego

Gospodarzem tegorocznej biesiady były ZG Lubin. Zabawie przewodzili Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedż i Krzysztof Tkaczuk, dyrektor ZG Lubin.  Jak na karczmę przystało nie zabrakło jadła z królującą na stolach golonką przygotowywaną perfekcyjnie prze kucharzy Lubinpexu i złocistego trunku, którymi raczyli się zaproszeni goście. Nie zabrakło też tradycyjnych górniczych pieśni i przyśpiewek.

Fot. zj

 

 

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy