Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Piesek, niemy świadek tragedii odnaleziony

LUBIN. Lubińscy policjanci bardzo zaangażowali się w szukanie pieska, który zaginął podczas tragicznego wypadku, który miał miejsce nad ranem 1 lipca br. na drodze ekspresowej S3 pod Lubinem. W zdarzeniu tym zginęła 39-letnia kobieta i jej 9 letnia córka. Z rodziną, która jechała nad morze, podróżował jeszcze piesek – Tedy. Na portalu społecznościowym i w lokalnych mediach znalazła się informacja z prośbą o odszukanie pieska, za którym tęskni chłopiec, który stracił w wypadku mamę i siostrę.

Piesek, niemy świadek tragedii odnaleziony

Rodzina z Górnego Śląska jechała na wakacje nad morze, gdzie na miejscu czekał już na nich syn wraz z dziadkami. Oprócz małżeństwa i ich 9-letniej córki, samochodem podróżował jeszcze piesek o imieniu Tedy. Na drodze ekspresowej S3, około godziny 3:00 nad ranem pod Lubinem doszło do tragicznego wypadku. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna najechał na kawałki rozrzuconej na drodze opony, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. Śmierć na miejscu poniosła 39-letnia kobieta i jej córka.

Na drugi dzień po wypadku, na portalu społecznościowym i w lokalnych mediach znalazła się informacja z prośbą o odszukanie pieska, za którym tęskni chłopiec, który stracił w wypadku mamę i siostrę. Jak się okazało w momencie zdarzenia piesek wystraszył się i uciekł. W poszukiwania pupila rodziny zaangażowało się bardzo dużo ludzi dobrego serca. Każdy chciał pomóc w odnalezieniu pupila.

Funkcjonariusze z lubińskiej komendy reagowali na każde zgłoszenie przekazywane przez mieszkańców, jak również sami patrolując drogę ekspresową S3, rozglądali się za pieskiem, którego szukał chłopiec. Dzisiaj, około godziny 12:00, policjanci z ruchu drogowego otrzymali informację od dyżurnego, iż ktoś widział pieska w pobliżu drogi S3.

Funkcjonariusze około godziny 13:00 zauważyli błąkającego się pieska pod wiaduktem, około 2 km od miejsca wypadku w kierunku miejscowości Gorzelin. Wystraszone zwierzę zareagowało na wołanie policjantów, którzy od razu się nim zaopiekowali i przewieźli do komendy, gdzie czekał już na niego właściciel.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy