Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

KGHM pomoże pięciu szkołom (FOTO)

LUBIN. Będą 42 nowe klasy kształcące w branży przemysłu wydobywczego. Cztery szkoły z Lubina, Legnicy, Głogowa i Bolesławca będą placówkami, w których powstaną  klasy wspierane przez KGHM i spółki z grupy kapitałowej. 5 lutego w siedzibie KGHM w Lubinie podpisano listy intencyjne w kwestii realizacji programu.

KGHM pomoże pięciu szkołom (FOTO)

„Kompetentni w branży górniczo - hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym” to tytuł zarówno nowego projektu, jakiego realizację rozpoczęła miedziowa spółka, ale zarazem konferencji, która miała miejsce w siedzibie KGHM w poniedziałek 5 lutego. Wzięli w niej udział przedstawiciele zarządu Polskiej Miedzi, Minister Edukacji Narodowej, samorządowcy lokalni z terenu Zagłębia Miedziowego, Dolnośląski Kurator, Państwowa Inspekcja Pracy oraz dyrektorzy szkół.

Zarząd KGHM Polska Miedź podczas konferencji podpisał listy intencyjne z władzami samorządów i dyrektorami szkół dotyczące współpracy w ramach rozwoju szkolnictwa branżowego. Pilotażowy program powstał myślą o absolwentach, którzy będą tak kształceni, by posiadać umiejętności i uprawnienia zawodowe pasujące do przemysłu wydobywczego.

- Potrzebujemy stawiać na wiedzę, kompetencje, wykształcenie i dobre przygotowanie pracowników do wszystkich wyzwań, z którymi musimy się mierzyć – mówił Radosław Domagalski Łabędzki, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. Wśród szkół, które skorzystają na realizacji projektu są Zespół Szkół nr 1 w Lubinie, Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego oraz Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu.

Wszyscy obecni podczas konferencji podkreślali zgodnie, że do szkolnictwa zawodowego trzeba wrócić. - Nie osiągniemy nowoczesnej gospodarki, nie postawimy szkolnictwa zawodowego na nogi, nie będziemy mieli szkół branżowych kształcących specjalistów na rynek z prawdziwego zdarzenia, jeżeli nie będziemy współdziałać – mówił Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty.

Młodzież kształcona w szkołach branżowych w ramach współpracy KGHM i samorządów oraz szkół będzie przygotowana do wykonywania zawodu nie tylko w oddziałach KGHM i spółkach z grupy, ale na całym rynku pracy.

{gallery}galeria/wydarzenia/05-02-18-kghm-konferencja-szkoly-branzowe{/gallery}

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy