Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Polak wzmacnia obronę Miedzi

LEGNICA. Do końca sezonu Miedź Legnica wypożyczyła z Jagiellonii Białystok Cezarego Polaka. 22-letni obrońca dołączył już do zgrupowania zielono-niebiesko-czerwonych w Larze.

Polak wzmacnia obronę Miedzi

Polak jest młodym i perspektywicznym defensorem, który nie unika boiskowej walki. Jest mobilnym, głodnym gry zawodnikiem, posiadającym dobrą wydolność. Najlepiej czuje się na lewej obronie bądź pozycji pół-lewego stopera. Lubi grę ofensywną, dobrze radzi sobie z piłką. Może pochwalić się dobrym wprowadzeniem i strzałem z lewej nogi. Jest kreatywnym graczem, świetnie sprawdzającym się przy rozegraniu. Jego talent dostrzegli selekcjonerzy reprezentacji młodzieżowych – w kategoriach U20 i U21 rozegrał 12 meczów w kadrach narodowych, w których zdobył jedną bramkę. Do zespołu znad Kaczawy dołącza na zasadzie półrocznego wypożyczenia z występującej w Lidze Konferencji Jagiellonii Białystok.

- Chciałbym nabrać w Miedzi nowego doświadczenia, złapać jak najwięcej minut i pomóc drużynie w awansie, co jest celem drużynowym - powiedział Cezary Polak po związaniu się umową z legnickim klubem.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy