Porażka w Płocku mimo prowadzenia

Miedź Legnica była bliska wywalczenia trzech punktów w Płocku, a ostatecznie zdobyła ich 0… Wisłą wygrała u siebie 2:1 (0:1), choć przy wyniku 1:1 straciła zawodnika i grała w dziesięciu. Jedyną bramkę dla Miedzi zdobył Wiktor Bogacz, natomiast dla gospodarzy gole strzelali Marcus Haglind-Sangre i Emile Thiakane.

Mecz miał dwa oblicza, dwa różne w dwóch połowach. W pierwszej odsłonie Miedź radziła sobie znacznie lepiej od płocczan, przeważała i zdołała zdobyć gola.

Na samym początku Wiktor Bogacz minął się z piłką a był bardzo blisko zdobycia gola. Młody napastnik legnickiego zespołu jednak ostatecznie wpisał się na listę strzelców.

W doliczonym czasie gry Bogacz dostał podanie od Nemanji Mijuskovica i z 8 metrów uderzył płasko do siatki.

Po zmianie stron szybko legniczan spotkał zimny prysznic. Już w 47. minucie gospodarze odowiedzieli bramką. Fabian Hiszpański wbiegł w pole karne i dośrodkował na głowę Marcusa Haglinda-Sangre. Uderzenie głową Szweda obronił Jakub Mądrzyk, ale dobitki nogą już nie zdołał.

Wydawało się, że sytuacja ulegnie zmianie na plus dla Miedzi, kiedy w 53. minucie Łukasz Sekulski ujrzał czerwoną kartkę za dwie żółte. Najpierw za faul na Ibanie Salvadorze a po chwili drugą za odepchnięcie zawodnika Miedzi i „pyskówkę” z sędzią.

Drużyna Ireneusza Mamrota miała przewagę zawodnika i powinna prowadzić grę, a tymczasem to grająca w osłabieniu Wisła objęła prowadzenie.

W 58. minucie po strzale z rzutu wolnego Mądrzyk odbił piłkę wprost pod nogi Emile’a Thiakane, a ten bez problemu, z bliskiej odległości, skierował futbolówkę do bramki.

Wisła później w obronie radziła sobie znacznie lepiej, a Miedź nie miała pomysłu jak wybrnąć z tej sytuacji i ostatecznie przegrała, choć miała wszystko by to spotkanie wygrać.

Miedź już mocno skomplikowała swoją sytuację w tabeli i znacznie zmniejszyła swoje szanse na awans do strefy barażowej. W niedzilę zagra u siebie ze Zniczem Pruszków.

Wisła Płock - Miedź Legnica 2:1 (0:1)

Bramki: Haglind-Sangre 47, Thiakane 58 - Bogacz 45.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Żółte kartki: Jach, Gerbowski, Hiszpański, Tomczyk, Szwoch, Niepsuj - Hoogenhout, Carolina, Aguado, Kaczmarski, Lehaire.

Czerwona kartka: Sekulski (53 min., za dwie żółte).

Wisła: Gradecki - Biernat, Szwoch, Hiszpański (80. Chrzanowski), Thiakane (80. Westermark), Sekulski, Drapiński, Niepsuj, Gerbowski (46. Kocyła), Jach, Haglind-Sangre.

Miedź: Mąrzyk - Hoogenhout, Mijusković, Niewulis, Carolina - Aguado, Kaczmarski (63. Lehaire), Kostka (63. Zalewski), Salvador, Antonik (82. Mansfeld) - Bogacz (70. Drzazga)