Basket wygrywa 3. ligę i zagra w barażach (FOTO)

LEGNICA. Koszykarze Basketu Legnica sezon zasadniczy zakończyli wygraną z Q8OILS SKM Zastal Zielona Góra 115:86 (29:29, 31:14, 28:17, 27:26). Wygrali rozgrywki 3. ligi w okręgu dolnośląsko-lubuskim i będą walczyć w półfinałowym turnieju barażowym o awans do 2. ligi.

Tylko pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana. Basket nie wszedł najlepiej w mecz. Goście prowadzili 8:2, ale potem legniczanie zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie ta część zakończyła się remisem po 29.

Od drugiej kwarty górą byli już tylko legniczanie, którzy zaczęli powiększać przewagę coraz lepiej radząc sobie w obronie. W ataku skuteczność również się poprawiła. Do przerwy Basket schodził do szatni prowadząc 60:43.

W trzeciej kwarcie przewaga rosła, młodzi zawodnicy z Zielonej Góry nie potrafili zbliżyć się do Basketu i w zasadzie pewne było już zwycięstwo gospodarzy. Zatem czwarta odsłona była już prowadzona na większym spokoju i wyrównana. W efekcie w całym spotkaniu legniczanie triumfowali 115:86. Dla Basketu najwięcej punktów zdobył Daniel Iwański. Środkowy legnickiej drużyny wywalczył 21 punktów. Tym razem słabiej zespołowi wychodziły rzuty za trzy oczka. Tylko 4 na 17 prób było udanych. Dobule double zaliczył Jakub Kowalski (17 punktów i 13 zbiórek. Do tego jeszcze 6 asyst).

Basket wygrał 3. ligę dolnośląsko-lubuską i zagra w barażach o awans do 2. ligi. Teraz ekipa Wojciecha Jaworskiego przygotowywać się będzie poprzez sparingi i treningi.
Półfinałowy turniej barażowy odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Basket zabiega, by odbył się on w hali przy ul. Wierzyńskiego w Legnicy.

Basket Legnica - Q8OILS SKM Zastal Zielona Góra 115:86 (29:29, 31:14, 28:17, 27:26)

Basket: Giergielewicz 8, Chmielewski 19, Szablewski 19, Macowicz 13, Jaworski 10, Sielicki, Skibiński, Dziadulewicz 8, Kowalski 17, Iwański 21.

Zastal: Bluszcz, Kowacki 10, Chawrył, Stocki 6, Nowak 20, Niedziela 3, Rzaczkiewicz 2, Szkudlarek 7, Chęciński 18, Racinkowski-Kołłątaj, Kaczmarek 12, Borowski 8.