Chrobry Głogów pożegnało 12 zawodników. Duże zmiany w kadrze pomarańczowo-czarnych
GŁOGÓW. Chrobry Głogów rozpoczyna gigantyczną przebudowę kadry przed kolejnym sezonem. Klub poinformował o rozstaniu z dziewięcioma zawodnikami, którzy opuszczają pomarańczowo-czarne szeregi. Z Chrobrym żegnają się: Dawid Arndt, Kacper Nowakowski, Szymon Lewkot, Sebastian Bonecki, Paweł Lenarcik, Przemysław Szarek, Piotr Janczukowicz, Krzysztof Janiszewski oraz Eryk Marcinkowski. Wcześniej klub walczący w poprzednim sezonie o awans do ekstraklasy opuścili m.in. Szymon Bartlewicz( GKS Katowice), Mazur( Miedź Legnica) i Artur Zarówny ( Nieciecza).
Kilku piłkarzy zdecydowało się na nowe wyzwania. Dawid Arndt będzie kontynuował karierę w Arka Gdynia – zespole, który jeszcze niedawno występował w Ekstraklasie. Podobną decyzję podjął Szymon Lewkot, który również zmieni klubowe barwy. Natomiast Kacper Nowakowski wraca do Raków Częstochowa po zakończeniu rocznego wypożyczenia.
W przypadku Sebastiana Boneckiego, Piotra Janczukowicza, Przemysława Szarka i Pawła Lenarcika klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu wygasających kontraktów.
Najdłuższym stażem w ostatniej grupie może pochwalić się Sebastian Bonecki. Pomocnik trafił do Głogowa w połowie 2024 roku, ale wcześniej miał już za sobą sezon w barwach Chrobrego. Łącznie rozegrał dla głogowskiej drużyny 79 spotkań i zdobył 7 bramek.
Od sezonu 2024/25 ważnymi postaciami zespołu byli również Szymon Lewkot, Dawid Arndt i Przemysław Szarek. Pierwszy z nich wystąpił w 71 meczach, Arndt zanotował 48 spotkań, a Szarek 30. Paweł Lenarcik, który dołączył na początku 2025 roku, zagrał 17 razy. Z kolei Kacper Nowakowski (35 meczów) i Piotr Janczukowicz (31 spotkań) byli częścią zespołu w ostatnim sezonie.
Zmiany dotyczą także zawodników wypożyczonych. Krzysztof Janiszewski, związany z Chrobrym od 2018 roku, ostatni sezon spędził w Sokół Kleczew. Eryk Marcinkowski reprezentował natomiast barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po zakończeniu wypożyczeń wygasły ich umowy z głogowskim klubem, który nie zdecydował się na dalszą współpracę.
Pożegnania oznaczają sporą rotację w zespole prowadzonym przez Chrobrego. Klub podziękował wszystkim zawodnikom za reprezentowanie pomarańczowo-czarnych barw i życzył im powodzenia w dalszej karierze. Dla głogowskich kibiców będzie to oznaczało początek nowego etapu – część sprawdzonych zawodników odchodzi, a klub będzie musiał wypełnić powstałe luki przed startem kolejnych rozgrywek.

Dodaj komentarz