Srebrna sobota
LEGNICA. Galeria Sztuki w Legnicy – organizator Legnickiego Festiwalu SREBRO – zaprasza na sobotę z biżuterią artystyczną, która odbędzie się w patio na parterze Galerii Piastów 4 lipca w godz. 12:00-15:00. Wstęp wolny.
Podczas eventu dowiesz się, jakie historie i przesłania kryje biżuteria autorska, zobaczysz unikatowe obiekty należące do Kolekcji Galerii Sztuki i weźmiesz udział w warsztatach tworzenia biżuterii, podczas których wykonasz własną parę kolczyków, naszyjnik lub broszkę. Warsztaty dedykowane są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na najmłodszych będzie czekał kącik artystyczny z kolorowankami.
Legnickiego Festiwalu Srebro to jednego z najstarszych i największych w Europie wydarzeń poświęconych biżuterii w nietypowej, nietradycyjnej formule – rozumianej jako dzieło sztuki. Wydarzenie, które zrodziło się w Legnicy jako przegląd biżuterii na przełomie lat 60’ i 70’ ubiegłego stulecia, dziś jest międzynarodowym, prestiżowym Festiwalem, którego zasięg wykracza dziś daleko poza Europę, każdego roku gromadząc około tysiąc obiektów z kilku kontynentów – od Australii, przez Chiny i Japonię, większość państw Europy, Iran, po Kanadę, USA i Argentynę – i przyciągając artystów z ponad czterdziestu krajów. O skali SREBRA świadczy również różnorodność współprac i partnerów: przez Tydzień Biżuterii w Mediolanie i Budapeszcie po Targi designu i biżuterii w Londynie i Monachium.
Jak co roku – prezentowana na „srebrnych” wystawach biżuteria artystyczna zaskoczyła różnorodnością odsłon – nietypowych technik, materiałów i podejmowanych przez nią zagadnień. Za sprawą Festiwalu w Legnicy można zobaczyć biżuterię wykonaną np. z ludzkiej krwi i mleka, skóry, fusów po herbacie i kawie, skorupek jaj, korpusów żab, ale też pleksi i wydruków 3D. Teraz część z tych obiektów zaprezentujemy podczas SREBRNEJ soboty!
Główna, pokonkursowa wystawa tegorocznego festiwalu mieści się w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1) i można ją zwiedzać jeszcze do 19 lipca.
Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Sponsorem Legnickiego Festiwalu SREBRO jest KGHM Polska Miedź S.A. Festiwal realizowany jest przy wsparciu finansowym Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. oraz Prezydenta Miasta Legnicy.

Dodaj komentarz