Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

"Mój przyjaciel ODPADEK 2.0"

PROCHOWICE. Zakończono konkurs organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice- Alicję Sielicką, i firmę EkoPartner Recykling Sp. z o.o. należącą do Grupy Econ. Celem konkursu było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży odnośnie postępowania z odpadami i możliwości ich ponownego wykorzystania. Poprzez tworzenie prac konkursowych uczestnicy mogli się wykazać kreatywnością i zaprezentować zebrane odpady jako jedną całość w postaci przeróżnych „przyjaciół”, których stworzyli. W starszej grupie wiekowej tj. klasach VI- VIII uczestnicy mieli trochę trudniejsze zadanie, gdyż musieli stworzyć nie tylko postać z odpadów, ale dodatkowo ich „przyjaciel” musiał być postacią animowaną.

"Mój przyjaciel ODPADEK 2.0"

Termin na zgłaszanie prac konkursowych mijał 15 maja 2023 roku. W konkursie wzięło udział 65 dzieci. W kategorii klasy 0-IV wpłynęło 58 prac, a w klasach V-VIII 7 prac. Niezależna komisja konkursowa w składzie:

Alicja Sielicka- Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice;,  Beniamin Noga- Wiceprezes Zarządu firmy EkoPartner Recykling Sp. z o.o.; Katarzyna Fuczyło- Wiceprezes Zarządu firmy EkoPartner Recykling Sp. z o.o.; Edyta Rogos- inspektor ds. gospodarki komunalnej i Katarzyna Hatlaś- Węgłowska- podinspektor ds. gospodarki nieruchomościami; oceniła prace i wybrała zwycięzców- chociaż nie było to łatwe zadanie. Dostrzegając trud włożony w wykonanie prac komisja zaproponowała, aby docenić wszystkich uczestników konkursu i przygotować dla nich drobne upominki.

Dzięki uprzejmości firmy EkoPartner Recykling można było ten plan zrealizować i w dniu 27.06.2023 r. podczas wręczania nagród, przez Panią Burmistrz Alicję Sielicką i przedstawiciela firmy Pana Dawida Ziemińskiego wszyscy uczestnicy otrzymali drobny upominek. Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i liczymy, że kolejne edycje konkursu będą się cieszyły równie dużym zainteresowaniem, o ile nie większym.

 

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy