Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

ARLEG "puchnie". A.Baranowski wchodzi do gry

LEGNICA. "Puchnie" Rada Nadzorcza ARLEGU w Legnicy, spółki podległej Marszałkowi Dolnego Śląska. Jeszcze nie tak dawno składała się z trzech osób, ale po zmianie władzy w Polsce okazało się, że RN musi składać się z większej liczby członków. Na czele Rady Nadzorczej ARLEGU stoi eksposłanka Nowoczesnej Elżbieta STĘPIEŃ, a obok niej znalazło się miejsce dla: Norberta REKOWSKIEGO, Magdaleny AZIKIEWICZ i Pawła ŁUKASIEWICZA. Ale w cztery osoby można spokojnie grać w brydża, a nie sprawować "nadzór" nad tak ważną instytucją jak ARLEG. Nowym i zarazem piątym członkiem RN jest Arkadiusz BARANOWSKI, legnicki radny. Niegdyś wojownik Prawa i Sprawiedliwość, a obecnie podpora Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta.

ARLEG "puchnie". A.Baranowski wchodzi do gry

Kim jest Arkadiusz BARANOWSKI na samorządowo-politycznej scenie Dolnego Śląska? Na pewno barwną postacią. 10lat temu stanął do walki o fotel burmistrza Jawora z Emilianem BERĄ z Platformy Obywatelskiej. Mimo "namaszczenia" przez Elżbietę WITEK, Baranowski bój sromotnie przegrał, ale do dzisiaj w Jaworze wspominają brudną wojnę jaką toczył przeciwko Platformie Obywatelskiej... W 2018 z PiS-owskim błogosławieństwem zamierzał wyrzucić z fotela prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego- także bez powodzenia.

Potem losy Baranowskiego były mocno pogmatwane. PiS w Radzie Miejskiej pozbył się go ze swoich szeregów za wspieranie PO, a jednocześnie stracił stanowisko koordynatora legnickiego biura terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W 2024 roku z otwartą przyłbicą walczył o mandat radnego KO w Radzie Miejskiej w Legnicy i mandat wywalczył. Potem było już zdecydowanie łatwiej. Elżbieta STĘPIEŃ przegrała bój o fotel starosty legnickiego, a na otarcie łez na początku września objęła stanowisko szefowej rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG. Jednocześnie została koordynatorem Zespołu ds. Strategii i Programów w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Przypadek lub nie, ale od połowy października Arkadiusz BARANOWSKI ponownie pełni funkcję koordynatora biura terenowego WIOŚiGW ds. programów powszechnych w Legnicy. 

W tym ARLEG-owskim zamieszaniu jest i dobra wiadomość: póki co zarząd pozostaje dwuosobowy (Grzegorz WALA i Przemysław MAJEWICZ).

O kulisach powołania Arkadiusza BARANOWSKIEGO w skład Rady Nadzorczej próbowaliśmy porozmawiać z przewodniczącą Elżbietą Stępień. Niestety bezskutecznie...

Dodaj komentarz

Wyślij