Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Zawalił się strop pustostanu

LEGNICA. Trwa przeszukiwanie gruzowiska po tym, jak w opuszczonym budynku przy ul. Oświęcimskiej w Legnicy runął strop. Istnieje podejrzenie, że wewnątrz mogły być osoby bezdomne.

Zawalił się strop pustostanu

Zgłoszenie o tym, że w opuszczonym budynku przy ul. Oświęcimskiej w Legnicy prawdopodobnie runął strop spłynęło do Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy o godz. 17.50.

- Na początku zadysponowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Legnicy i Ochotniczą Straż Pożarną z Rzeszotar. Na miejsce ściągnięto też Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo- Ratowniczą z Lubina i z Wałbrzycha. Grupa z Wałbrzycha specjalizuje się w stabilizacji budynków, ich stemplowaniu. Było to konieczne, aby ratownicy mogli bezpiecznie przeszukać to gruzowisko- mówi asp. Piotr Stankiewicz, dyżurny stanowiska kierowania JRG w Legnicy.

Istnieje prawdopodobieństwo, że wewnątrz - w chwili katastrofy - mogli być ludzie. W opuszczonym budynku mieszkali bezdomni.

- Na ten moment nie jest to wykluczone. Trwa cały czas akcja ratownicza. Gruzowisko przeszukiwane jest z pomocą specjalnie do tego szkolonego psa. – dodaje dyżurny.

Użyte zostały również kamery termowizyjne, które nie wykazały obecności ludzi. Na tę chwilę nie ma osób poszkodowanych, ale na miejsce jedzie jeszcze jedna grupa specjalistyczna z Wrocławia, z drugim psem wyszkolonym do poszukiwań w gruzowisku.

Dodaj komentarz

Wyślij