Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Siłacze Górnika rozpoczęli marsz po złoto (FOTO)

POLKOWICE. Znakomicie rozpoczęli rywalizację w Drużynowych Mistrzostwach Polski sztangiści KPC Górnik Polkowice. Na swoim pomoście w pierwszym meczu 1 ligi (gr.południowa) pewnie pokonali Andalizuję Piekary Sląskie zdobywając 2049,04 pkt a ich rywal zaledwie 1579 i zostając liderem w grupie. W drugim meczu tej grupy ciężarowcy Raszyna minimalnie więcej wyrwali i podrzucili niż zawodnicy Tytana Oława.

Siłacze Górnika rozpoczęli marsz po złoto (FOTO)

Na sukces siłaczy Górnika złożyła się znakomita postawa zawodniczek i zawodników polkowickiego klubu. Patryk SAWULSKI, Jakub MICHALSKI, Oleksandra Lykhobytska i  Daniel Kołecki wg. klasyfikacji Sinclaira po 1.kolejce DMP uplasowali się w czołowej 10-ce zawodników w Polsce. Igor OSUCH zapunktował na 17 miejsce , Tomasz ŻELEM na 47 miejsce. O przewadze polkowiczan niech świadczy fakt iż najlepszy z siłaczy Andaluzji Mateusz Mundzik na pomoście w Polkowicach osiągnął wynik dający mu dopiero 33 miejsce w klasyfikacji po 1 kolejce.

Jeżeli chodzi o wynik w dwuboju to była to wewnętrzna sprawa polkowiczan. Wygrał Jakub Michalski (326 kg) przed Patrykiem Sawulskim (321) i Igorem Osuchem (320). Czwarty był Daniel Kołecki (315 kg) i jedynie ta czwórka w dwuboju przekroczyła wynik 300 kg.

Gratulujemy ligowego debiutu! 

Fot. Dariusz Szymacha

{gallery}galeria/sport/26_o2_22_Podnoszenie_Ciezarow_Polkiwce_Fot_Dariusz_szymacha{/gallery}

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy