"Momenty cieszą" ale wynik NIE. Remis niedosytu Zagłębia!

LUBIN.  W meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała na własnym stadionie Zagłębie Lubin. Nafciarze zremisowali to spotkanie, spotkanie określane mianem " boju o ósemkę"  1:1. Pierwszą bramkę strzelił w drugiej połowie Damjan Bohar, a kilka minut później wyrównał debiutujący barwach Wisły Norweg Torgil Gjertsen. Pierwszy gol w 2020 roku, pierwsze trafienia Bohara głową to zdecydowanie za mało by kibiców w Lubinie wprawić w stan euforii. Zagłębie nie było w stanie wygrać w Płocku i wedrzeć się do finałowej ósemki. Strata punktowa może okazać się nie do odrobienia do końca rundy zasadniczej. Cieszyć muszą "momenty" lepszej gry. Cóż z tego skoro Bohar z Żivcem robili co chcieli na flankach skoro dziesiątki dośrodkowań w pole karne rywali nikt nie był w stanie zamienić na gola...Trzeba porządnie szperać w archiwach ligowych aby dowiedzieć się kiedy ostatni raz dla Zagłębia gola zdobył nominalny napastnik...

Miedziowi gola zdobyli w 70 minucie. Po akcji Alana Czerwińskiego przed polem karnym znalazł się Sasza Zivec, który precyzyjnie strzelił, ale na trasie lotu piłki znalazł się Jakub Tosik. Odbita piłka ponownie trafiła pod nogi Czerwińskiego ten dośrodkował na środek pola karnego a tam Damjan BOHAR (172 cm wzrostu) wygrał pojedynek główkowy ze stoperami Wisły i wpakował piłkę do siatki.. Toporna Wisła wydawała być idealnym rywalem do dobicia, ale...

Nafciarze odpowiedzieli na to najlepiej, jak tylko mogli, bo znakomitym kontratakiem, który zakończył się wyrównującym golem. Znakomicie na przedpolu zachował się Dähne, który uprzedził i zwiódł nadbiegającego rywala( mało precyzyjne długie podanie Zivca do Bohara), po czym idealnie przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Merebashvilego. Gruzin dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Gjertsen. Norweg - mimo asysty Balicia - pokonał Hładuna strzałem głową, dzięki czemu pierwszą bramkę dla Wisły zdobył już w swoim debiucie w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic specjalnego i podział punktów stał się faktem.

Za tydzień DERBY ze Śląskiem Wrocław. Derby, ale i chyba ostatnia szansa na wdarcie się do mistrzowskiej ósemki...

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

0:1 - Damjan Bohar 70'

1:1 - Torgil Gjertsen 75'

Wisła: 30. Thomas Dähne - 2. Damian Michalski, 3. Michał Marcjanik, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García Cabezali - 6. Damian Rasak, 8. Dominik Furman, 28. Maciej Ambrosiewicz (45', 46. Dawid Kocyła) - 27. Torgil Gjertsen (83', 17. Hubert Adamczyk), 26. Cillian Sheridan, 10. Giorgi Merebashvili.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 24. Jakub Tosik (87', 8. Łukasz Poręba), 99. Bartosz Slisz - 7. Saša Živec, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 17. Patryk Szysz.