Hutnicze szach mat (FOTO)

LEGNICA. W sobotnie przedpołudnie K.Sz. Miedź Legnica przy współudziale KGHM Polska Miedź S.A. zorganizował turniej szachowy z okazji Dnia Hutnika o Puchar Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.. W turnieju głównym wystartowało 62 zawodników którzy zmagali się na dystansie 9 rund.

W zawodach zwyciężył arcymistrz z Ukrainy Petro Golubka z dorobkiem 7,5 pkt przed Vadimem Razinem również z Ukrainy 7 pkt. Na wysokim trzecim miejscu uplasował się niespodziewanie junior K.Sz. Miedź Legnica Piotr Kołodziejski gromadząc 7 pkt.Klasyfikację pracowników KGHM wygrał Hubert Bebel pracownik Huty Miedzi Legnica.Szczegółowe wyniki zawodów na stronie Turniej z okazji Dnia Hutnika o Puchar Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. (chessarbiter.com).

Imprezą towarzyszącą był turniej dla dzieci do lat 12 w którym wzięło udział 22 zawodników. Zwyciężył Karol Kukła 6 pkt przed Kacprem Kukłą ( obaj Polonia Wrocław) 5,5 pkt. Trzecie miejsce zajął junior z Parnasa Oławy Błażej Wójtowicz gromadząc 5 pkt.