Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Orzeł ląduje na piłkarskim Dolnym Śląśku

REGION.  Grono członków Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wkrótce się powiększy. Wszystko za sprawą Orła Szlichtyngowa, który zdecydował się na zmianę przynależności i zgłosił akces do dolnośląskich struktur. Dotychczas klub był zrzeszony w Lubuskim Związku Piłki Nożnej.

Orzeł ląduje na piłkarskim Dolnym Śląśku

Szlichtyngowa to miejscowość położona bardzo blisko granicy obu województw. Od Serbów, gdzie swoją siedzibę ma miejscowy Zawisza, dzieli ją zaledwie jedenaście kilometrów, a od Głogowa niespełna piętnaście. To właśnie względy geograficzne zadecydowały o podjęciu decyzji o przenosinach.

– Jako klub z miasta położonego na samym krańcu województwa lubuskiego od lat musieliśmy pokonywać dziesiątki, a czasem nawet blisko 100-kilometrowe trasy, by rywalizować na boiskach oddalonych od naszej codzienności. Tymczasem nasi najbliżsi sąsiedzi, wiele klubów, z którymi naturalnie łączą nas relacje, znajdują się właśnie na Dolnym Śląsku – argumentuje klub ze Szlichtyngowej na swoim profilu na Facebooku.

Orłowi rzecz jasna, na terenie DZPN, zdecydowanie najbliżej do Podokręgu Legnica. Jeśli nie dojdzie do większych roszad w podziale legnickich Klas B, zespół powinien wystartować w grupie I.

Orzeł Szlichtyngowa został założony w 1997 roku. Przez zdecydowaną większość swojej historii występował na poziomie Klasy A i Klasy B. Wyjątkiem był przełom pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. W 2009 roku klub odniósł historyczny sukces, awansując do Klasy Okręgowej. Jako beniaminek zajął w niej dziesiąte miejsce, jednak już w kolejnym sezonie (2010/2011) uplasował się na ostatniej pozycji i spadł z ligi.

W latach 2011–2023 zawodnicy ze Szlichtyngowej nieprzerwanie rywalizowali w zielonogórskiej Klasie A. Po spadku przez ostatnie trzy sezony występowali natomiast w grupie nowosolskiej Klasy B. W minionych rozgrywkach zajęli trzecie miejsce, jednak do mistrzowskiego GKS-u Siedlisko stracili aż piętnaście punktów.

Dodaj komentarz

Wyślij