Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ciało twórcze – letnie warsztaty Agnieszki Gotowały z Galerią Sztuki

LEGNICA. W lipcu Galeria Sztuki zaprasza na dwa wyjątkowe spotkania z Agnieszką Gotowałą – artystką wizualną, fotografką i performerką, której twórczość oscyluje wokół relacji między sztuką, ciałem i naturą. Legnickiej publiczności dała się poznać wiosną, podczas wystawy „Powrót do innego brzegu”, prezentowanej w Galerii Ring. Latem wraca w nowej roli – pod wspólnym hasłem „Ciało Twórcze” poprowadzi autorskie warsztaty, w których ciało staje się narzędziem tworzenia, samoświadomości i kontaktu z naturą. Miejscem spotkań będą sprzyjające wyciszeniu i skupieniu ogrody legnickiej Palmiarni.

Ciało twórcze – letnie warsztaty Agnieszki Gotowały z Galerią Sztuki

W najbliższą niedzielę (6 lipca) odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego uczestnicy będą pracować z ruchem, wyobraźnią i naturą, ucząc się słuchać swojego ciała. Warsztaty skupią się na rozwijaniu relacji z ciałem, rozwijaniu czucia i bycia, cielesnym uwrażliwianiu oraz odkrywaniu możliwości twórczych zakorzenionych w nas samych. Nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia z ruchem ani pracą z ciałem, wydarzenie jest dedykowane każdemu bez względu na wiek.

Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę 20 lipca. Będą dedykowane osobom, które chcą lepiej poczuć swoje ciało, odnaleźć w nim siłę i inspirację do działania. Poprzez proste ćwiczenia, ruch, wizualizacje i twórcze zadania uczestnicy będą mogli przyjrzeć się sobie z nowej perspektywy i rozwinąć swoją kreatywność. Udział w warsztatach nie wymaga żadnego przygotowania – wystarczy ciekawość i otwartość.

Na zajęcia należy przyjść w swobodnym stroju, z własną matą lub kocem. Udział jest bezpłatny, organizatorzy zachęcają do zapisów pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem  535 600 599.

Wydarzenia odbywają się dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Powiązane wpisy