Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Innowacje, współpraca i przyszłość górnictwa. Kongres KGHM

LUBIN. „Wyzwania i horyzonty rozwoju”, to hasło przewodnie Międzynarodowego Kongresu Górnictwa i Hutnictwa Miedzi, który na początku czerwca odbędzie się w Lubinie. To jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, gromadzące geologów, górników, hutników, naukowców oraz ekspertów z sektora metali nieżelaznych.

 Innowacje, współpraca i przyszłość górnictwa. Kongres KGHM

Program Kongresu, zaplanowanego na trzy dni, obejmuje szeroki wachlarz tematów. Podczas sesji plenarnej uczestnicy zapoznają się z analizą obecnej kondycji górnictwa rud miedzi w Polsce i na świecie, prognozami wydobycia oraz zapotrzebowania na metale. Poruszone zostaną również zagadnienia roli przetwórstwa metali nieżelaznych w transformacji energetycznej Europy oraz ograniczeń związanych z przemysłową produkcją metali w skali globalnej.

-To jedno z najważniejszych wydarzeń dla naszej branży. Kilkudziesięciu ekspertów przygotowuje prezentacje, które będą okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń. Cieszymy się, że po raz kolejny stworzymy platformę spotkania nauki z praktyką i podejmiemy rozmowę o wyzwaniach, przed jakimi stoi sektor miedziowy – mówi Stefan Laskownicki, Prezes Oddziału Lubin Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa.

W ramach Kongresu zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt referatów, wyselekcjonowanych przez Komitet Naukowy pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Roberta Króla z Politechniki Wrocławskiej. Część z nich zostanie opublikowana w renomowanych czasopismach naukowych i technicznych. Sesje konferencyjne zostały podzielone tematycznie – zgodnie z obszarami działalności górniczej i hutniczej KGHM.

W programie znalazło się również popularne seminarium geofizyczne, które odbędzie się w jednym z oddziałów górniczych spółki.

– Konferencja została zaprojektowana tak, aby kompleksowo ująć działalność Grupy Kapitałowej KGHM. Uczestnicy poznają nie tylko stan obecny branży, ale także przyszłościowe kierunki rozwoju. Poruszymy kwestie związane z inżynierią górniczą, technologiami odzysku metali towarzyszących miedzi, a także z bezpieczeństwem pracy i profilaktyką zagrożeń. Zapowiada się inspirujące i interdyscyplinarne wydarzenie – mówi prof. Robert Król.

Kongresowi towarzyszyć będą wizyty techniczne w oddziałach KGHM Polska Miedź S.A., wystawy maszyn i urządzeń wykorzystywanych w górnictwie i hutnictwie, prezentacje technologiczne oraz sesje posterowe.

Organizatorami wydarzenia są m.in: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Lubin, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych (koła przy HM Legnica i HM Głogów), Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN, Politechnika Wrocławska.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezes KGHM.

Powiązane wpisy